Browar Miejski Gloger

ul. Gen. W. Andersa 87 15-124 Białystok
Oceń ten pub
  Piwa lane:  10
  Piwa butelkowe:  10
Pub na mapie


BEERPUBS poleca

Gospoda Szwejka
Białystok
BEERPUBS poleca
80% 
92% 
Pub Fiction
Białystok
62% 
92% 
20 ocen
Podsumowanie oceny
Wybór piw:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sposób podania
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Atmosfera
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obsługa
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wnętrze
 
 
 
 
 
 
 
 
 O pubie


BROWAR MIEJSKI GLOGER SP. Z O.O. to firma wyjątkowa, bo rodzinna, a wręcz małżeńska. Powstała z połączenia silnego uczucia i dozy rozsądku, które doprowadziły do podjęcia odważnej decyzji. Tak realizujemy nasze marzenia o niezależności.

 

W naszej rodzinie dobre piwo zawsze towarzyszyło przyjemnym chwilom. Dobre piwo jest jedną z naszych pasji. Teraz, idąc za przykładem innych rzemieślników, chcemy warzyć je w skali minibrowaru. I zrobiliśmy wszystko, by warzyć tylko doskonałe piwo. Nasz browar w Białymstoku będzie tworzył jedność z restauracją - GLOGER HOUSE. Dzięki temu zapewnimy jej gościom niepowtarzalną atmosferę, szansę poznania browaru. Rzemieślnicze piwo będzie warzone na ich oczach.

 

Piwa GLOGER są warzone w browarze rzemieślniczym w Białymstoku wyłącznie z naturalnych, specjalnie dobranych surowców, zapewniających powstanie niepowtarzalnego smaku.

 

Nasz browar reaktywuje tradycje piwowarskie Podlasia, a dokładnie browaru Zygmunta Glogera z Jeżewa, który w 1880 roku uwarzył pierwszą warkę. Wybitny historyk i etnograf dzięki dochodom ze sprzedaży piwa mógł prowadzić swoje badania. Eliza Orzeszkowa pisała o Zygmuncie Glogerze, że należy do „umysłów niepotrzebujących cudów ani gromów, aby język życia ludzi i rzeczy rozumieć”.

 

Z różnych powodów w 1954 roku w Jeżewie uwarzono ostatnią warkę. Wielka szkoda, bo browar słynął z dobrego piwa. To, co dobre, warto jednak kontynuować i tego zadania się podjęliśmy!