TEA TIME Brewpub   BEERPUBS poleca

ul. Dietla 1 31-070 Kraków
Oceń ten pub
  Piwa lane:  10
  Piwa butelkowe:  20
Pub na mapie


BEERPUBS poleca

Tap House Pracownia Piwa i Przyjaciele
Kraków
BEERPUBS poleca
66% 
Artefakt Cafe
Kraków
BEERPUBS poleca
81% 
Klub Wódki
Kraków
BEERPUBS poleca
80% 
87% 
350 ocen
Podsumowanie oceny
Wybór piw:
 
 
 
 
 
 
 
 
Sposób podania
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Atmosfera
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obsługa
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wnętrze
 
 
 
 
 
 
 
 
 O pubie


T.E.A. TIME to pierwszy i jedyny polski pub serwujący wyśmienite piwo typu real ale warzone według wielokrotnie nagradzanych receptur w browarze znajdującym się w jego piwnicy. Pub serwuje również piwo z zaprzyjaźnionego browaru Twigg z Nowej Huty

 

Jak ukazano w programie BBC1, T.E.A. TIME był pionierem we wprowadzaniu angielskiego piwa typu ale do Polski. T.E.A. Jest skrótem od 'Traditional English Ale', które serwowane jest za pomocą ręcznych pomp. Pub oferuje również oprowadzanie po browarze. T.E.A. TIME jest świetnie zlokalizowany nad Wisłą, zaledwie kilka kroków od Wawelu.
 
Historia pubu T.E.A. TIME sięga roku 1992, kiedy to John Eastwood zaczął warzyć piwo w Huddersfield w Anglii. Browar Eastwood szybko zyskał uznanie, a piwa Johna wygrywały wiele nagród podczas festiwali CAMRA, jak na przykład brązowy medal podczas Great British Beer Festival w 2001 roku. Oprócz sprawdzonych piw rodem z browaru Eastwood, klienci maja tu okazję spróbować nowych trunków uwarzonych według nowych receptur.
 
Poza rewelacyjnymi piwami real ale, T.E.A. TIME oferuje również angielską herbatę, kawę, ciasta oraz pizzę.