Wiadomości:

Sezon festiwalowy już w pełni

 

 

Nie tylko pogoda za oknem i budząca się do życia przyroda dowodzą, że sezon wiosenno-letni już się rozpoczął – organizatorzy piwnych festiwali w całym kraju też nie próżnują!

 

Jeszcze w kwietniu (24-26) odbędzie się Warszawski Festiwal Piwa. Impreza będzie się wyróżniać dzięki wyjątkowo rozbudowanej części edukacyjnej, składającej się zarówno z darmowych, jak i płatnych wykładów i prezentacji. Wśród ekspertów nie zabraknie tak znanych nazwisk, jak Czesław Dziełak, Dorota Chrapek, czy Piotr Wypych, dzięki czemu nawet znawcy tematu powinni być w stanie dowiedzieć się czegoś nowego. 

 

 

Naukę najlepiej oczywiście połączyć z przyjemnością, organizatorzy przygotowali więc również degustacje piwa i cydru, a także oficjalne ogłoszenie wyników Warszawskiego Konkursu Piw Domowych.

 

Wybitnie naukowy i edukacyjny charakter z kolei będzie posiadał festiwal organizowany przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, który odbędzie się już 26 kwietnia.

 

 

Organizatorzy festiwalu stawiają sobie za cel przedstawienie tradycji i historii warzenia piwa w Polsce. Ale zaprezentować się będą mogły także średnie i małe browary oraz piwowarzy domowi ze swoimi produktami. Zaś wszyscy będą mogli przyglądać się pracy ludowych twórców i rzemieślników lub spróbować specjalnie przygotowanych dań kuchni piwnej.

 

Już w następny weekend, 1-3 maja, odbędą się aż dwa duże festiwale piwne. Podczas już VI edycji Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa odwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału m.in. w kursach sensorycznych oraz szkoleniu Jak rozpoznać dobre piwo.

 

 

Wszystko to oczywiście z dobrą muzyką w tle, której nie zabraknie także w Lubinie na tamtejszym Festiwalu Kwiatów i Piwa. Jak wskazuje sama nazwa imprezy, na lokalnych błoniach smak nie będzie jedynym rozpieszczanym zmysłem i uczta dla oczu powinna być równie obfita.

 

Więcej informacji na stronach festiwali:

 

warszawskifestiwalpiwa.pl/pl

 

www.muzeum-szreniawa.pl

 

www.festiwaldobregopiwa.pl

 

www.festiwal-piwa.pl
Inventcom | BEERPUBS.PL © Copyright 2012