BLOG ZONE

Tydzień 11 (Tajemnicza Barmanka)

 Secret Barmaid

 

 

Jeden tydzień, a jaka różnica. Chyba tylko ktoś, kto właśnie wrócił z tropikalnych wakacji, nie będzie wiedział, co mam na myśli.

 

No więc piwny sezon powrócił na dobre i zamierzam od razu przejść do konkretów.

 

Podczas, gdy lane piwa rozlewane są do bardzo podobnych do siebie kegów, butelkowe piwa można dostać w najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Zaczęłam się więc zastanawiać, czy sama butelka robi znaczącą różnicę? Czy moi klienci wybierają piwo też po tym, jak wygląda jego butelka? W moim przypadku nie wykluczone, że atrakcyjny, smukły kształt i ładnie zaprojektowana etykieta mogą mieć malutki, ale podświadomy, wpływ na to co piję.

 

Ale przecież sama butelka nie powinna grać dużej roli…, bo w końcu najważniejsze jest to, co się w niej znajduje. Prawda?

 

Nieprawda! Bo jest też jeden bardzo ważny wyjątek: kolor!

 

Jeśli wiesz, o co chodzi, nie musisz dalej czytać i możesz spokojnie iść do baru po następne piwko. Ale jeśli nie wiesz o czym tak nawijam, czytaj dalej.

 

Większość browarów stosuje brązowe butelki, które chronią piwo przed wpływem światła, ale niektóre firmy wolą rozlewać do (bardziej atrakcyjnych) zielonych i przezroczystych butelek. Ale strzeż się piwopijco..., bo mimo wyróżniającego się wyglądu, zielone szkło nie chroni piwa przed światłem tak dobrze jak brązowe.

 

A to oznacza, że piwo z zielonych butelek dużo łatwiej ulega naświetleniu. W tłumaczeniu na prosty język, piwo zacznie trochę śmierdzieć. Dzieje się tak, ponieważ światło przechodzące przez butelkę przekształca część chmielu w  związki przypominające zapachem cuchnącego skunksa.

 

Jako że słońce właśnie się zbudziło z hibernacji, lepiej weźcie sobie to do serca, bo powstanie zapaszku w bezpośrednim świetle słonecznym to niekiedy kwestia minut!

 

Już słyszę pytania, po co w ogóle browary sięgają po zielone szkło? O to już trzeba zapytać marketingowców, nie browarnika.

 

Moja rada: wystarczy pomyśleć zanim się wypije, albo po prostu napij się lanego.

 made by Inventcom | BEERPUBS.PL © Copyright 2012 - 2016