BLOG ZONE

Tydzień 5 (Tajemnicza Barmanka)

 

 

 

Nareszcie sesja zaliczona...

 

A teraz witajcie, naprawdę ciekawe książki! Mam do przeczytania dwie. Już się nie mogę doczekać. A po drodze oczywiście moja ulubiona praca (naprawdę)  i aby tradycji stało się zadość, znowu nasze ulubione pytanie nas dopadło:  "A to piwo czekoladowe to jak smakuje?".

A propos czekolady... Zastanawiam się czy nie powinnam przejść na jakąś dietę? Jak myślicie? Przynajmniej piwo zawiera zero tłuszczu i cholesterolu! Chyba chcę kupić rower. Nawet na pewno.

 

Ostatnio rozmawiałam z turystami z Anglii i pytali mnie, dlaczego niektóre piwa z dużych koncernów zaczęły wyglądać jak te z regionalnych i niezależnych browarów. Mieli na myśli np. niepasteryzowanego Kasztelana i Tyskie Klasyczne. Przyznaję, że przez chwilę się zastanawiałam czy to po prostu masówka udająca piwa rzemieślnicze, czy może rzeczywiście coś w nich jest? Cokolwiek wy myślicie, ja powiedziałam że to krok w dobrym kierunku. Może duże browary w końcu się obudziły i zrozumiały, że polscy piwopijcy chcą więcej niż 4 czy 5 rodzajów piwa? Zawsze można mieć nadzieję.

 

Prawie zapomniałam… mamy akurat na barze kilka fajnych nowych piw! Przyjdźcie ich ze mną spróbować. I pamiętajcie o uśmiechu dla wszystkich barmanów.

 

Moje walentynki były bardzo spokojne. Żadnych kwiatów ani kartek. Ale mam nadzieję, że ten fajny chłopak, który przyszedł na kilka weekendowych piwek wkrótce tu wróci. Rozjaśniłeś mi ten ponury wieczór! Z chęcią bym jeszcze pogadała… przy kolejnym piwie (a może dwóch!).

 

W przyszłym tygodniu pochodzę trochę po krakowskich pubach. Już nie mogę się doczekać! Przyszłość maluje się kolorowo.

 made by Inventcom | BEERPUBS.PL © Copyright 2012 - 2016